Sinkovits Anita
Az általános iskola 7. évfolyama óta tudatosan fodrásznak készültem. A BKSZC Erzsébet Királyné Szépészeti Technikum jogelődjébe, a Dallos Ida 12. sz. Ipari és Kereskedelmi és Szakmunkásképző iskolába jelentkeztem tovább tanulni. 1989-ben tizenkétszeres túljelentkezés volt az iskolában és bőven volt lehetőség a leendő tanulók közül válogatni. Alapfeltétel volt a sikeres felvételhez, hogy munkáltatóval kell rendelkezni és ne legyünk balkezesek, mert kizáró ok. A gyakorlati felvételinél marcel-vízhullámot mutattak meg a leendő diákoknak és egyszeri bemutatás után nekünk is el kellett készíteni egy párnára felvarrt hajtincsen. Én is megfogtam a bal kezemben a fésűt a feladathoz és már meg is kaptam a mínusz pontomat. Munkáltató terén sem álltam biztos lábon. Az Egység Fodrász Szövetkezet elnöknőjével szóbeli megállapodásunk volt, hogy tanulójuk lehetek a sikeres szóbeli és gyakorlati vizsgát követően. A felvételin megkérdezték, ki lesz a munkáltatóm és én nem mertem azt mondani, hogy az Egység Fodrász Szövetkezet, mert még nem volt írásba foglalva. Így még egy mínusz pontot kaptam. Ezek után csak fellebbezéssel sikerült felvételt nyernem az iskolába.
A férfifodrászatot Szombati Ferenctől, a női fodrászatot Horváth Árpádné Mara nénitől tanultam. Az első gyakorlati naptól az utolsóig az iskola tanműhelyeiben tanultam, először a Bp. VII. ker. Kertész u-i tanműhelyben majd a Bp. VII. ker. Dob u-i tanműhelyben. Feri bácsinak én voltam az első olyan tanulója, akinek nem kellett balkézről jobb kézre átszoktatnia magát, dolgozhattam bal kézzel. (Hál’Istennek mert jobb kézzel elég suta voltam) 1992-ben a Szakma Kiváló Tanulója verseny 3. helyezettjeként végeztem pár hónappal korábban mint az osztálytársaim. Ők még javában iskolába jártak, amikor elkezdtem dolgozni a Lánchíd lábánál az akkori Fórum szállodában. Ottani főnököm Mezei Zsuzsa volt, akivel nagyon jól tudtunk együtt dolgozni, segítette további szakmai fejlődésemet is és évtizedekkel később is kisegítettük egymást, ha segítségre volt szükségünk. A Fórum Szálloda után egy másik szálloda, a Thermal Hotel Hélia fodrászatát is vezette Mezei Zsuzsa. Itt minden fodrász és kozmetikus új volt, ide kerültem át én is, így könnyebb volt a vendégkörépítés. A mai napig is jár hozzám olyan vendég, akivel ott a szállodában dolgoztunk együtt. Innen mentem el szülni 2000-ben és 2003-ban az Intercontinentál (volt Fórum) szállodában folytattam pályámat. A szállodai munka mellett 2004-ben mellékállásban is elkezdtem dolgozni és idén már 20 éve szépítem vendégeimet a saját üzletemben is.
2008-ban szereztem meg a diplomám a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki Kar Fodrász szakirányán és ebben az évben megkezdtem a tanítói pályám az Eurokonform Szakoktatási Alapítvány Vállalkozói Szakközépiskolájában és a VOFA KFT. alkalmazásában.
2015 óta tagja vagyok a szakmai vizsgaelnöki névjegyzéknek.
2015-től a Haj-Tan Fodrászokat és Kozmetikusokat Oktató Szakképző Iskola és 2017-től a BKSZC Erzsébet Királyné Szépészti Technikum fodrász gyakorlati oktatója vagyok.
2004-ben Kéz- és lábápoló, műkörömépítő végzettséget is szereztem. A hétköznapi gyakorlati munkámban, saját üzletemben a különböző szépészti szakmáimat együtt végzem, nincs kihasználatlanul töltött idő, jól összefér a fodrászkodás a manikűrrel is és a pedikűrrel is. A vendégek szeretik, hogy egy helyen több szolgáltatást tudnak igénybe venni egy szakembertől.
…és az egykor országos versenyen végzett diákból tanár/ oktató lett. 2023-ban beérett a munkám gyümölcse és diákom Tóth Kata Réka SZKT versenyen I. helyezést ért el! A legnagyobb elismerés, ami az oktatói munkámat minősíti.